7 Harcerska Drużyna Żeńska


Obecna Drużynowa:
Imię i nazwisko: Emila Kosiorowska
 
Pseudo: Kosiara

Stopień: Samarytanka

Wiek: 23 lata

Zainteresowania: Gitara, Siódemka <3

Coś o sobie: Siódma jest moją siłą! :)

Kontakt:
- e-mail: Emila7.7@o2.pl
- tel.: 794 951 643

Zbiórki drużyny odbywają się co tydzień w czwartek o godz. 17:00 w Brodnickim Domu Kultury.

Zbiórki zastępów:

Zastęp wędrowniczy SKoK:
Odprawy odbywają się raz w miesiącu. Dokładna data i godzina ustalana jest wspólnie przez członków zastępu z tygodniowym wyprzedzeniem.
Zastępowa: dh. Emilia Kosiorowska (794-951-643)

Zastęp starszoharcerski Zryw:
Zbiórki odbywają się co drugą środę o godzinie 16:30
Zastępowa: dh. Dorota Laskowska (695-187-053)

Zastęp harcerski SzaGuZi:
Zbiórki odbywają się w każdy piątek o godz. 16:30 w Brodnickim Domu Kultury.
Zastępowa: dh. Paulina Dawid (660-297-666)

Zastęp młodszoharcerski ZiePlo:
(obecnie zawieszony)

Zastęp młodszoharcerski Lrh+
(obecnie zawieszony)

Szóstka zuchowa Zysk I:
Zbiórki odbywają się w każdy czwartek o godz. 16:00
Zastępowa: dh. Bernadeta Borkowska ( 782-600-282 )
dh. Magdalena Załęska (881-581-777)
Szóstka Zuchowa Zysk II :
Zbiórki odbywają się w każdy piątek o godzinie 15:30 w SP2
dh. Marlena Bogucka (600-829-873)

Zastęp honorowy aliBabki:(zastęp dla osób zasłużonych, które nie mogą już czynnie brać udziału w życiu drużyny)

My na facebooku:  

Historia: 
Powstanie 7 Harcerskiej Drużyny Żeńskiej związane było z wieloma pomysłami i koncepcjami, które narodziły się w głowie jednego druha – Małego. W roku 1984 chciał założyć obok męskiej 37, żeńską drużynę. Planował również stworzyć szczep 37. Jednak nie wszystkie zamierzenia się powiodły. Powstaje za to 7. 7 HDŻ powstała, ponieważ 37HDM potrzebowało żeńskiego oparcia w hufcu, był to ciężki okres dla męskiej drużyny. 7 początkowo miała identyczne tradycje jak 37, min. stanie za proporcem podczas „Modlitwy Harcerskiej”. Początkowo jest to zastęp starszoharcerski. Drużynowym zostaje dh. Leszek Kamiński, a nazwa ulega przekształceniu na 7 Harcerską Drużynę Żeńską. Barwą drużyny został kolor zielony. Z początku patronem 7 był Janusz Korczak a obecnie jest to dh. Antoni Żurawski.
W Siódmej powstaje zastęp młodszoharcerski ZiePlo Nową drużynową zostaje Karina Zakrocka – Jachu. Realizuje się to w roku 1986. Zastęp starszoharcerski przyjmuje nazwę SKoK. 5 stycznia 1988, władza przechodzi w ręce Sylwii Żukowskiej – Syli. Jej ambicje i stanowczość przyczyniają się do wielu korzystnych zmian m.in. reformy umundurowania. Po 10 miesiącach kadencji dh. Syla przekazuje drużynę Misiakowi i Edmundowi, które stają się na pół drużynowymi. W 1990 roku władza znajduje się tylko w rękach Misiaka. 12 stycznia 1991 Katarzyna Dudalska – Klepaczka przejmuje władzę nie dając im odetchnąć. Kolejną drużynową zostaje dh. Syra. Po krótkiej kadencji w 1992 roku oddaje władzę dh. Młodej. Zastęp zuchowy „Zysk” przekształca się w młodszoharcerski Zryw. Na zimowisku w Okalewku 5 lutego 1994 drużynową 7 HDŻ zostaje dh. Balon. Następczynią Balona była dh. Blondyna. W momencie, kiedy Blondyna (K. Bielarczyk) oddaje władzę, 7 HDŻ przechodzi w ręce rady drużyny tzn. SKoK-u. Rozkazem komendanta Z.D. GETEWAY w 1995 roku nową drużynową zostaje dh. Dżustyna 12. X. 1997 władzę przejmuje dh. Śnieżka Następnie drużynę przejmuje pełna temperamentu dh. Vika (Agnieszka Zdybel). Kończąc swoją kadencje przekazuje 7 dh. Piance, która swoim graniem na gitarze i śpiewaniem czarowała wszystkich chłopców z 37. 23 grudnia 2002 roku 7 HDŻ zaczyna sterować nieprzewidywalna dh. Mrówka (Anna Mroczyńska). Mrówa przekształca „Zryw” na zastęp przedkadrowy. Po 2,5 latach oddaje „Siódemkę” niezapomnianym rozkazem nocą 7.07.2005 nad jeziorem Wądzyń dh. Salamandrze (Wiolecie Lubczyńskiej). Po 3 latach i 7 miesiącach swojej niesamowitej działalności na rzecz Siódemki przekazuje ją dh Dosi (Dorocie Lubczyńskiej). Proporczyk wymieniany był 3 razy. 10.08.2009r. nastąpiła trzecia zmiana flagi od proporca drużyny. 7 HDŻ ma kilka tradycji, obrzędów m.in. druhny farbują chusty samodzielnie na kolor zielony, chusty mają specyficzne brązowe zakończenie oraz supełek zrobiony na jednej stronie chusty. Kadra w 7 nosi zamiast rogatywek, zielone furażerki. Patki drużyny są wkładane na pagon. Piosenkę obrzędową 7 HDŻ jest piosenka śpiewana na końcu świecowiska (Czar Ogniska). Natomiast piosenka drużyny to „Siódme niebo”. 7HDŻ wymieniło się patkami przyjaźni z dwoma drużynami: 6 HDŻ i 37 HDM. Obecnie działają takie zastępy jak aliBabki - zastęp honorowy(kolor zastępu –brak), SKoK - zastęp kadrowy(kolor zastępu –granatowy), ZRYW- zastęp przedkadrowy(kolor zastępu –piaskowy), Lrh+- zastęp młodszoharcerski(kolor zastępu –czarny), ZiePlo- zastęp młodszoharcerski(kolor zastępu -brązowy),SzaGuZi - zastęp młodszoharcerski(kolor zastępu -szary).Drużyna we wrześniu 2014 roku skończy 30 lat! A obecną drużynową już 19 jest dh. Aleksandra Czerwieńska.